O stylu klasycznym słów kilka…

Jestem dekoratorem wnętrz, więc każdego dnia dobieram coś wg palety kolorów.

Czasami zdarza mi się stosować tę technikę przy doborze ubrań. Wtedy powstaje w mojej garderobie mały mood board*.

Dzisiaj opowiem Wam, jak łatwo można łączyć stylizacje wnętrz i stylizacje naszego wyglądu, bo inspirować należy się wszystkim, nigdy kopiować.

Styl skandynawski i klasyczny, to moje ulubione style przy projektowaniu wnętrz.

Tym razem o stylu klasycznym słów kilka…

Przyjazny i bezpieczny styl klasyczny, to w rzeczywistości bardzo szerokie określenie wystroju wnętrz. Łączy elegancje, wygodę i dobry smak.

Charakteryzują go bardzo stonowane barwy, przede wszystkim różnych odcieni brązu, beżu i kremu a także bieli i szarości.

Najlepiej prezentujące się dodatki w tym stylu, to zieleń i turkus, a także złoto i srebro.

 

Styl klasyczny jest ponadczasowy, nie nudzi się szybko, nie podlega chwilowym modom. Jest idealny dla osób, które nie czują się pewnie przy urządzaniu wnętrz lub po prostu cenią tradycję i prostotę – pragną domu eleganckiego, który jednocześnie będzie przyjazny mieszkańcom. Tu klasyka sprawdzi się lepiej niż chłodny minimalizm.

Podobnie jest z ubieraniem się.

Klasyka wspaniale łączy się z nowoczesnością. Moje ulubione kolory w tym stylu t to: brązowy, biały, beżowy oraz stalowy

To właśnie te połączenia kolorów prezentują się najbardziej naturalnie i kobieco.

 

* Mood board, to zbiór materiałów i inspiracji, próbek kolorów, przedmiotów, zdjęć, i wszystkiego co może oddać pewien klimat dotyczący projektu lub tematu, które opracowujemy. Mood board jest pomocny nie tylko grafikom przy tworzeniu wizualizacji wnętrza ale przede wszystkim pomocny jest projektantom wnętrz, mody, czy scenografom, wszystkim, którzy muszą przekazać w swoich pracach jakieś emocje.

Dodaj komentarz